Mobile Loco Blog Elektronický obchod Rychlejší Než Námořní Náklad-Levnější Než Letecký Náklad (Část 2)

Rychlejší Než Námořní Náklad-Levnější Než Letecký Náklad (Část 2)

0 Comments


Startup-nejprve ovládněte mezeru na trhu

Letecký startup s pozemním efektem by mohl zvážit experimentování s nočním přepravním trhem západního pobřeží / Havaje. Jedná se o životaschopnou cestu bez komplikací mezinárodních cel a dovozních cel.

Zatím není třeba stavět revoluční Letadlo. Legendární PBY Catalina létající člun by mohl být dokonalým experimentálním testovacím lůžkem pro hybridní elektrickou technologii. Toto robustní Letadlo WW2 má obrovský dolet a užitečnou kapacitu. Letuschopné Catalinas lze navíc stále najít za nízké ceny.

Na tomto trhu Fedex nabízí tyto možnosti doručení přes noc a 2 dny mezi Los Angeles a Honolulu. Poměrně drahé za doručení balíku 1 libra!

Aloha Air Cargo je další dobrá volba níže. Veškerý náklad musí jít nejprve do Honolulu, pak může pokračovat na další ostrovy.

Překvapivě může vintage PBY Catalina tyto ceny hravě porazit. Může dodat 3022 liber nákladu z Los Angeles do Honolulu za méně než 21 hodin. To je cena 5,43 $za libru.

Cena klesne na 2,58$, pokud vymyslíte technologii, která s ní bezpečně létá v částečném pozemním efektu. To šetří palivo a mírně zvyšuje rychlost. Nižší hmotnost paliva také umožňuje nést více užitečného zatížení. Leťte autonomně (bez pilota) v plném pozemním efektu a cena je nyní 93 centů za libru. Není to špatné pro tohoto starého válečného ptáka.

Fosilní palivo je dominantní cena. Modernizace Cataliny na rušivý hybridní elektrický pohon je tedy klíčem ke snížení provozních nákladů.

Prostorný drak letadla je pro takové experimenty ideální. Robustní tlustá křídla byla navržena tak, aby unesla další váhu, jako jsou bomby. Jejich dostatek vnitřního prostoru pojme baterie, elektromotory a vybavení.

Model PBY-5A je navíc obojživelný: má zatahovací kola pro přistání také na přistávacích drahách.

Kalifornie je ideálním místem pro takový startup. Má pulzující a proslulý letecký průmysl. Má hlavní přístavy Oakland A Long Beach s chráněnými vodami.

Ale co Havajská destinace? Ochotně, Honolulu letiště bylo navrženo na podporu provozu létajících člunů ve 2. světové válce. Ve skutečnosti jsou přistávací kanály dodnes. Perfektní poloha pro rychlé logistické obraty.