Mobile Loco Blog Elektronický obchod 5 způsobů, jak optimalizovat obchod Shopify pro vyhledávače

5 způsobů, jak optimalizovat obchod Shopify pro vyhledávače

0 Comments


Používání interního propojení je často přehlížená, ale vysoce efektivní SEO strategie pro obchody Shopify. Propojením s dalšími relevantními stránkami na vašem webu můžete vyhledávačům pomoci lépe porozumět struktuře a obsahu vašeho webu, což může vést k vyššímu hodnocení a zvýšenému provozu.

Chcete-li efektivně využívat interní propojení, zvažte propojení na jiné stránky na vašem webu, které jsou relevantní pro obsah na aktuální stránce. Pokud například píšete popis produktu pro konkrétní položku, můžete odkazovat na související produkty ve stejné kategorii nebo na jiné stránky, které poskytují více informací o funkcích nebo použití produktu.

Interní propojení může také pomoci distribuovat vlastní hodnotu odkazu (hodnotu, kterou vyhledávače přiřazují odkazům) na vašem webu. Propojením ze stránek s vysokou autoritou na jiné stránky na vašem webu můžete těmto stránkám pomoci dosáhnout vyššího hodnocení ve výsledcích vyhledávání.

Zde je příklad, jak lze interní propojení použít v obchodě Shopify

Předpokládejme, že máte internetový obchod prodávající produkty pro domácí mazlíčky a píšete blogový příspěvek o výhodách pravidelné péče o psy. V příspěvku můžete odkazovat na relevantní produkty ve vašem obchodě, jako je šampon pro psy nebo kartáče na péči. Můžete také odkazovat na další blogové příspěvky na vašem webu, které poskytují více informací o péči o domácí mazlíčky nebo školení.

Pomocí interního propojení tímto způsobem můžete vytvořit ” web ” relevantního a informativního obsahu, který zákazníkům pomůže objevovat nové produkty a dozvědět se více o vaší značce. To může nakonec vést ke zvýšenému provozu, vyššímu hodnocení ve vyhledávání a většímu prodeji vašeho obchodu Shopify.

Závěrem lze říci, že interní propojení je pro majitele obchodů Shopify silnou a často přehlíženou strategií SEO. Propojením s relevantními stránkami na vašem webu můžete vyhledávačům pomoci lépe porozumět struktuře a obsahu vašeho webu a pomoci svým zákazníkům objevovat nové produkty a informace. Nezapomeňte tedy začlenit interní propojení do své strategie SEO a sledujte, jak vaše hodnocení a návštěvnost rostou!